Sündmuste tehniline produktsioon uuel tasemel!

Videotagasisided – kuidas neid teha ja kasutada

Tagasisidede kasutamisel on alati olnud peamiseks küsimuseks see, kuidas need võimalikult autentsed tunduma panna. Kui sinu kodulehel või sotsiaalmeedias olev arvamus on kahtlane, töötab see su toote/teenuse usaldusväärsusele hoopis tugevalt vastu.

Ja mis võiks olla veel autentsem kui videotagasiside (kuni AI tarkvarad muidugi ka neid hästi järgi tegema hakkavad).

Video eelised

Videotagasiside võimaldab paremini edasi anda inimese päris emotsioone. Me teame, kuidas hea tuju ja rõõmsad inimesed tekitavad ka vaatajas kohe parema meeleolu – see on see, mida me tahame, et meie toote või teenusega seostatakse.

Video on siiani ka kõige usaldusväärsem tagasiside andmise vorm. Eriti, kui inimene saab sinu toodet või teenust tagasiside andmise ajal kasutada. Nii ei teki enamusel inimestest enam kahtlustki, et tegemist on autentse arvamusega.

Kuidas videotagasisidesid hankida

Videotagasisidede hankimiseks on kaks enimlevinud teed:

  • Valmistad ette küsimused, intervjueerid oma klienti ning hiljem monteerid selle üheks vaadatavaks lõiguks
  • Ergutad oma kliente ise videotagasisidesid tegema ning levitama

Vaatame neid järgemööda.

1. Klientide intervjueerimine tagasisidede saamiseks

Kõik sinu kliendid ei ole alati sotsiaalmeedias ise aktiivsed ning ei soovi ka enda kontode alt reklaami teha. Küll aga oleksid nad nõus teatud boonuste eest kaamera ees oma ausat arvamust avaldama.

Intervjuude eeliseks on see, et sul on võimalik oma küsimustega natuke vastuseid suunata. Me ei räägi siin valetamisest, aga kui sa tead, et konkreetse kliendi puhul saite oma tööga väga kiiresti hakkama, siis saad temalt küsida, kuidas ta teie kiirusega rahule jäi. Kui teise kliendi puhul oli tulemuseks väga eriline töö, saad küsida erilahendustega rahulejäämise kohta. Nii ei ole kõik sinu tagasisided samasuguse “nad on toredad ja head” sisuga, vaid toetavad toodete/teenuste erinevaid külgi ja on huvitavamad vaadata.

Ka selliseid videoid võib vabalt teha enda telefoniga, kui asukoha heli ja valgus seda võimaldavad. Professionaalsema mulje jätmiseks tasub aga alati kaaluda ka stuudio rentimist. Suuremad stuudiod võimaldavad ühildada kliendiürituse tagasisidede hankimisega, nii ei pea iga intervjuu jaoks eraldi ruumi rentima.

Marathon Studioses on meil kaks stuudioruumi, mis võimaldavad ühes läbi viia kliendiüritust ning teises samal ajal salvestada järjest kohale tulnud klientide intervjuusid. Sellist varianti on näiteks kasutanud Turunduslabor, mille tagasiside videod leiad siit: https://turunduslabor.ee/tagasiside/.

Videotagasisided – kuidas neid teha ja kasutada

2. Erguta inimesi ise tagasisidesid jätma

Teine levinud viis videotagasisidede hankimiseks on saada oma kliendid ise neid tagasisidesid tegema ja levitama.

Üldiselt on ikka nii, et selle jaoks tuleb see soov neile puust ja punaseks selgeks teha ning vastu pakkuda ka mõned boonused. Me lihtsalt inimestena oleme sellised, et vajame ka õigete asjade tegemiseks selget üleskutset ja motivatsiooni. Ei tasu karta ka natuke kallimaid “auhindu” välja panna – sealt saadav kasu on suure tõenäosusega igal juhul seda väärt.

Kuigi selliseid tagasisidesid on kodulehel teinekord keerulisem kasutada, siis klientide enda kontode alt tehtud videod, lisaks sellele, et need on väga autentsed, ka levivad inimesteni, kelleni sa ise ei pruugi enda kontode alt või reklaamide abiga üldse jõudagi.

Oluline siin on alati öelda, et sinu ettevõtte konto nende postituste all ära märgitaks – nii omad ülevaadet, kes on üleskutsega kaasa tulnud ning saad nende postitust omakorda ka enda konto all jagada.

Kokkuvõtteks

Videotagasisidede hankimisele on andnud hoogu juurde ka see, et kõik suuremad sotsiaalmeediakanalid on mobiilides läinud videosisu eelistamise teed ning igal pool on võimalik sama 9:16 kuvasuhtega videoid edukalt kasutada. Mis tähendab, et kui see on üks kord juba loodud, saad seda kasutada nii Facebookis, Instagramis, TikTokis kui ka kodulehel.

Mõtle, kas ja kuidas saaksid korraldada klientidele kasuliku ürituse, et selle käigus nende tagasisidesid salvestada. Ning kuidas motiveerida ka enda tänaseid kliente oma kontode all sinu toodet/teenust tutvustama. Kui seda tööd kasvõi ühe korra ja hästi teha, on sul olemas palju materjali, mida oma toodete ja teenuste tutvustamiseks kasutada ja levitada.

Kui vajad abi nende asjade läbimõtlemisel, siis võta meiega julgelt ühendust!

Sulle võib veel huvi pakkuda

Helista +372 506 3021 või kasuta kontaktivormi meiega ühenduse võtmiseks.

Epic Solutions OÜ
Oda 2, Tallinn